Aktuálně   Profil   Sortiment   Servis   Kontakty

 

Sortiment Sklízecí mlátičky

 

Sklízecí mlátička MF Centora

Jako jediný zástupce osmivytřásadlové technologie na trhu patří MF Centora se svojí vysokou průchodností a vynikající kvalitou slámy k nejvýkonnějším kombajnům s tangenciálním mláticím ústrojím v zemědělské technice.

Nový kombajn Centora od Massey Ferguson byl navržen pro vaše plodiny právě ve vašich podmínkách, takže můžete maximalizovat svůj zisk s minimálními náklady.

Sestava: Mláticí buben, Odmítací buben a Rotační separátor s mláticími koši Jedinečný mláticí buben s osmi mlatkami podepřenými těžkými podpůrnými nosníky má vysokou setrvačnost a podporuje konstantní tok materiálu vysokou rychlostí.

Vysokoprůchodný koš má na náběhové hraně přídavnou odklasovací lištu, takže nabízí vynikající čistotu vzorky zrna a maximální separaci.

Pro dosáhnutí nejvyšší možné propustnosti může být koš otevřený až do 40 mm. Toto nastavení se provádí v kabině na monitoru Datavision. Úplně otevřený koš nejen zvyšuje propustnost - na speciálně lehce vydrolitelné plodiny, jak je např. řepka, ale taky snižuje potřebu výkonu motoru a šetří palivo. Při některých drobnozrnných odrůdách pšenice, je možné koš taktéž otevřít, aby sa zabránilo poškození zrna a jeho lehčí separaci.

Jedinečný systém osmi vytřásadel od Massey Ferguson posouvá slámu efektivně od rotačního separátoru až po drtič slámy a dokonale separuje zrno z hmoty slámy, posílajíc ho zpět do mláticího ústrojí.

Žací lišta svojí hloubkou a PowerFlow dopravními pásy zaručuje, že plodiny jsou posouvané do mláticího ústrojí rovnoměrně a to za každých podmínek, navíc vždy klasem dopředu.

PowerFlow žací lišta má následující vlastnosti a ovládací systémy:
• Přednastavení výšky řezu pro lehčí otáčení na úvrati.
• Regulace výšky řezu pro stejnoměrnou výšku strniště.
• Regulace výšky řezu podle přítlaku na půdu pro co nejnižší řez v obtížných podmínkách a nebo pro speciální plodiny při nesnížené rychlosti.
• Auto Level funkce plynulého naklápění lišty podle sklonu pole tak, aby i v kopcovitých podmínkách byl řez v konstantní výšce.
• Automatika otáček přiháněče tak, aby byly tyto spřáhnuté s pojezdovou rychlostí kombajnu.
• Schumacher kosa pro vysoký výkon a extrémní odolnost.
• Pomocí řezu ve dvou rovinách, kdy je každá druhá žabka otočená, je stále dodržována vysoká kvalita řezu v každých podmínkách.
• Řepkový šnek: Volitelná výbava pro vysoké porosty řepky na zamezení propadávání pokoseného porostu přes zadní stěnu lišty, čímž se udržuje vysoký výkon a rychlost pojezdu kombajnu.

Kombajny MF CENTORA jsou poháněné nejmodernějšími motory nové generace 8,4 litrů 6-ti válcovým AGCO POWER s technologií SCR, které splňují emisní stupeň Tier 4/EU stage IV.

Tyto motory mají plochou křivku krouticího momentu, která zaručuje konstantní výkon kombajnu pod zatížením. V kombinaci s úsporným pohonem tak prokazují extrémně nízkou spotřebu paliva na tunu.

S těmi disponuje Vaše MF CENTORA větším dojezdem na jedno naplnění palivové nádrže. Aby bylo zaručeno, že máte dostatek paliva na dlouhé sklizňové dny, jsou kombajny vybaveny palivovou nádrží o objemu 1000 litrů a nádržkou na AdBlue (močovinu) o objemu 120 litrů.

Nejmodernější technika ulehčuje řidiči obsluhu a vylepšuje komfort, mimo jiné také díky standardní automatické klimatizaci a topení. Velké, zaoblené čelní sklo je tónované, vrstvené bezpečnostní, které je navíc opatřeno speciální vrstvou "Trosifol Sound Control" zaručující prvotřídní výhled. Díky výborné zvukové izolaci kabiny, pracuje řidič v klidném prostředí.

Vzduchem odpružené sedadlo je součástí standardní výbavy, stejně jako pohodlné sedadlo spolujezdce, které je umístěno na chladícím boxu a plynule nastavitelný sloupek řízení, který díky kompaktním rozměrům umožňuje ničím nerušený výhled na žací lištu.

Plynule nastavitelná opěrka je připevněna k sedadlu a je vybavena ergonomickou pákou Power Grip, která sedí dobře v ruce a umožňuje ovládat většinu funkcí prstem a palcem.

Méně často používané pomocné funkce se ovládají pomocí flexibilních membránových tlačítek, které jsou umístěny na pravé straně loketní opěrky. Uživatelsky příjemná, profilovaná tlačítka navádějí k jednotlivým nabídkám jednotky displeje TechTouch.

Vynikající viditelnost a ergonomicky umístěné ovládací prvky usnadňují práci a zvyšují produktivitu.

 

 

Technické parametry:

Model Výkon k/kW Kapacita zásobníku Oddělování
MF CENTORA 7380 379/279 10,500 8 vytřásadel
MF CENTORA 7382 404/297 12,500 8 vytřásadel
MF CENTORA 7380 AL 379/279 10,500 8 vytřásadel
MF CENTORA 7382 AL 404/297 10,500 8 vytřásadel

 

     
MF_Centora.pdf Stránky výrobce Video - kabina      
 

MF_Activa MF_Activa_S MF_Beta MF_Centora MF_Delta MF_Fortia