Aktuálně   Profil   Sortiment   Servis   Kontakty

 

Sortiment Sklízecí mlátičky


Sklízecí mlátička MF Activa 7200

Kombajny Massey Ferguson rozšířené řady ACTIVA jsou zkonstruovány s použitím prověřené technologie a 40letých zkušeností s konstrukcí a projektováním strojního zařízení pro sklizeň. Poskytují pěstitelům vysoce úsporné a flexibilní řešení.

Žací lišty FreeFlow pro více plodin na kombajnech MF ACTIVA jsou zkonstruovány tak, aby poskytovaly vysokou kapacitu a dlouhou životnost.

Jedním z kritických faktorů v procesu sklizně je zachování trvalé kvality zrna. Mláticí, separační a čisticí systémy Massey Ferguson pomáhají zajistit dosažení tohoto cíle – za všech podmínek pro sklizeň.

Všechny typy MF ACTIVA jsou opatřeny vícenásobně nastavitelným drtičem slámy navrženým tak, aby poskytoval nepřekonatelnou kapacitu řezání/rozmetání a činila tak z těchto kombajnů ideální stroje pro následné řezání.

S kapacitou zásobníku na zrní až *8800 litrů se tyto kombajny vyprazdňují ohromující rychlostí 85 l/s a 4,0 m dlouhý šnek poskytuje více než dostatečnou vykládací výšku (4,20 m) a dosah pro plnění vleku s vysokými bočnicemi.

Mláticí buben s velkou hmotností a s modulem ABC (aktivní odmítací koš) je klíčem k nejvyššímu výkonu mlácení.

Mláticí buben má průměr 600 mm a je široký 1340 mm. Z tohoto důvodu jsou otáčky bubnu stabilní i při zatížení ve špičce a neovlivňují výkon mlácení. Celková separační plocha je v této třídě nepřekonatelná, a také hlavní koš má ve své oblasti jedinečnou konstrukci: V oblasti přední části koše je rozteč prutů menší, což zintenzivňuje výmlat, v zadní části je počet drátů snížen na polovinu, aby byla maximální separace a odlehčena vytřásadla.

Vstupní a výstupní prostor koše lze upravit nezávisle na sobě, takže řidič může přesně ovlivnit mlácení. Aktivní ABC-koš (umístěn za hlavní košem pod odmítacím bubnem) prodlužuje opásání koše o 14 stupňů, a aktivně přispívá ke zvýšení výkonu mlácení. Kromě toho, ABC-koš zpomaluje rychlost slámy před vytřásadly. Jeho poloha může být upravena v závislosti na délce a vlhkosti materiálu, čímž se optimalizuje tok slámy a dosahuje vyšší účinnosti separace.

Uzavřené dno dlouhých vytřásadel a aktivní stěny s propustnými mřížkami sítě zvyšují propustný povrch pro účinnější separaci.

Elektricky nastavitelný vysoce výkonný ventilátor vhání pro čištění vzduch na výkonná síta a vytváří vynikající vzorky zrna za všech podmínek.

MF ACTIVA typy se standardně dodávají s vícenásobně nastavitelným drtičem slámy se zubatými noži a příslušně nízkými požadavky na výkon. Volitelně jsou elektricky stavitelné deflektory a rozmetač plev.

S plně stavitelným protiostřím, protinoži a krytem drtiče se dá ovlivňovat kvalita a celistvá šířka rozhozu drcené slámy.

Oba typy mají plechový, proti dešti utěsněný kryt zásobníku zrna.

 

FreeFlow-žací lišta – začátek úspěšné sklizně. Robustní, ale jednoduchá konstrukce FreeFlow žací lišty je díky svému přehlednému ovládání perfektním partnerem pro všechny plodiny. Se šířkou záběru od 4,20 do 6,60 m, se FreeFlow žací lišta se skládá ze svařeného rámu a přišroubovaných plechů (např. spodní plechy), jejíž výměna jde v případě nouze od ruky.

Sečení zajišťují samočisticí nože Schumacher s příslušnou převodovkou. Posečené klasy jsou pak přiváděny do šneku s vkládacími prsty po celé délce, které zajišťují rovnoměrné rozložení plodiny během posouvání do šikmého dopravníku.

Šnek je chráněn kluznou spojkou, a elektro-hydraulicky nastavitelné otáčky přiháněče dají změnit variátorem vlevo na liště.

Automatická regulace výšky řezu je součástí standardní výbavy, čímž se maximalizuje výkon sečení na všech typech terénu. S volitelnou funkcí Auto Level automatického vyrovnávání od Massey Ferguson kopíruje povrch terénu až do sklonu 8 procent.

MF 7244 je již v provozu s vylepšeným motorem 6,6 litů SCR od AGCO SISU POWER, s nímž je ještě úspornější.

"Stejně jako v době sklizně, kdy se počítá každá minuta, potřebujete od nás spolehlivé, vysoce výkonné stroje. S kombajny řady MF Activa se setkáte s jistotou správného rozhodnutí."

V kabině XL je řidič ideální pozici pro řízení a sledování procesu sklizně. Standardní komfort, jako je klimatizace, topení, deluxe odpružené sedadlo a zrcátka elektricky nastavitelná, dělají každodenní práce mnohem příjemnější. Přístrojová deska vpravo vedle sedadla slouží jako jednoduché rozhraní pro všechny funkce stroje. Ergonomicky navržená multifunkční páka padne příjemně do ruky. Řidič má všechny pohyby stroje pod kontrolou.

Pro použití za snížené viditelnosti má Activa šest pracovní světel na kabině a další na zásobníku zrna.

 

       
MF7200.pdf Stránky výrobce        

MF_Activa MF_Activa_S MF_Beta MF_Centora MF_Delta MF_Fortia