Aktuálně   Profil   Sortiment   Servis   Kontakty

 

Sortiment Traktory


MF 3600 - Univerzální traktory

MF3600 - robustní a jednoduchá technika
4 modely s kabinou nebo plošinou 43/58 až 68/91 kW/k
3 válcové motory motory SISU Motoren
Rezervační převodovka s 24/24 převodovými stupni se synchronizovaným Splitter, 40 km/hod.
Elektrohydraulické zapínání pohonu vývodové hřídele pod zatížením s otáčkami 540/750 min-1
3 ovládací ventily
Komfortní kabina s vytápěním a větráním
Cenově příznivý a produktivní

Motor: Všechny modely jsou poháněny osvědčenými vznětovými motory SISU s turbodmychadlem, jež jsou mimořádně výkonné, mají vysoký krouticí moment a jsou extrémně hospodárné. K dalším vlastnostem moderní konstrukce motoru patří nízké emise hluku a výfukových plynů.   Konstantní a tichý výkon je spojen s maximálním krouticím momentem od 1100 do 1400 min-1. Díky vysokému krouticímu momentu i při extrémně nízkých otáčkách motoru nemusíte ani za drsných podmínek příliš řadit, díky čemuž je jízda snadnější a uvolněnější.  Konstrukce vznětových motorů SISU zaručuje mnoho let bezporuchového provozu. Konstrukce hlavy válců s příčným proudem zajišťuje nižší spotřebu paliva, kvalitní komponenty motoru odpovídají všem požadavkům.

Převodovka: Modely s pohonem zadních kol disponují v sériové výbavě synchronizovanou 12/12 rychlostní převodovkou. Pro modely s pohonem všech kol jsou na výběr další převodovky: 24/24 rychlostní synchronizovaná převodovka s funkcí PowerShuttle a synchronizovaným dělením rychlostních stupňů.   U této převodovky se v hlavici řadicí páky nachází ovládací tlačítko spojky. Jeho pomocí lze měnit rychlostní stupně, aniž by bylo nutné spojku mačkat nohou. Kromě toho je k dispozici 24/24 rychlostní převodovka s funkcí SpeedShift. Při zvolení této převodovky je řazení pod zátěží při jízdě možné při každém mechanicky zařazeném rychlostním stupni bez mačkání spojky.

Hřídel: Všechny modely jsou vybaveny nezávislým systémem vývodového hřídele, v němž je spojka uložená v oleji ovládána elektrohydraulicky pomocí velkého spínače umístěného na konzole. U všech modelů s plošinou činí sériové otáčky vývodového hřídele 540 ot./min., zatímco traktory s kabinami nabízejí v sériové výbavě otáčky 540/540E ot./min., volitelně 540/1 000 ot./min. Úsporný vývodový hřídel s 540/540E ot./min. je vhodný pro práci s lehčími přídavnými zařízeními provozovanými při otáčkách motoru ve výši pouze 1 648 ot./min. Nabízí nižší spotřebu paliva i hlučnost. Volitelná varianta s 540/1 000 ot./min. je ideální pro přídavná zařízení, jež potřebují vyšší výkon. Pro aplikace vyžadující regulovanou rychlost pojezdu, resp. otáčky vývodového hřídele je kromě toho k dispozici vývodový hřídel proporcionálně závislý na rychlosti pojezdu

 Hydraulika: Zadní zvedací zařízení s regulací horním řídicím ramenem umožňuje přesnou regulaci zvedacího zařízení a disponuje velkou, dobře umístěnou ovládací pákou pro regulaci tažné síly a polohy, jakož i pohodlnými otočnými knoflíky k ovládání rychlosti spouštění a reakcí. Díky zvedací síle až 2500 daN a bohatému výběru variant zvedacích zařízení disponují traktory této řady také dostatkem výkonu a pružnosti pro práci s mnoha rozličnými pracovními přístroji namontovanými na zvedací zařízení. Dva nezávislé hydraulické okruhy zajišťují konstantní, plynulý provoz řídicích ventilů a zvedacího zařízení. Hlavní čerpadlo zásobuje zadní zvedací zařízení množstvím až 54 litrů oleje za minutu, maximální tlak činí 190 barů. Druhé čerpadlo zásobuje nezávisle na hlavním čerpadle řízení a interní spotřebiče maximálním množstvím 21 litrů oleje za minutu (max. 130 barů). Dodatečně lze specifikovat až tři řídicí ventily na zádi a dva ventily umístěné ve středu.

Design: Všechny čtyři modely nabízejí moderní plošinu z materiálů odolných proti opotřebení a s nejmodernější úpravou, jakož i jednoduché a přehledně uspořádané ovládací prvky a nástroje. Díky kompaktnímu provedení plošiny mají traktory řady MF 3600 velmi malou celkovou výšku, takže se vejdou i do nízkých vjezdů budov a pod převislé větve. Díky kompaktnímu provedení plošiny mají traktory řady MF 3600 velmi malou celkovou výšku, takže se vejdou i do nízkých vjezdů budov a pod převislé větve. Ergonomické ovládací prvky jsou prakticky uspořádány a lze na ně pohodlně dosáhnout. Moderní, úzká palubní deska zajišťuje dobrý výhled dopředu a poskytuje veškeré potřebné informace o traktoru.

 

Traktory řada 3600 řada 4400 řada 5400 řada 6400 řada 7400 řada 8400