Aktuálně   Profil   Sortiment   Servis   Kontakty

 

Sortiment Čištění a doprava obilí


Kombinovaná čistička KDC 4000

Kombinovaná čistička Kongskilde KDC 4000 využívá mechanický a pneumatický zůsob čištění obilí při výkonnosti až 40 t/h. Je vhodná pro předčištění kukuřice, ječmene, pšenice, žita, hrachu a bobu, stejně tak jako pro třídění sladovnického ječmene a osiva. Kombinovaná čistička může být výhodně umístěna tak, aby sklizeň mohla být čištěna jak při příjmu do skladu, tak zároveň při expedice ze skladu.

KDC 4000 – výhody předčištění:
o odstranění nečistot před sušením: nečistoty omezují sušení a zvyšují náklady na sušení o odstranění nečistot před uskladněním: druhé předčištění před uskladněním odstraní nečistoty, které by mohly mít za následek zhoršení kvality vzorku o pneumatické čištění snižuje hladinu prachového znečištění jak před tak i po sušení o vysoká kapacita do 40 t/h nesnižuje výkonnost při sklizni a snižuje náklady na čištění u obchodníků o u dobře vyčištěné plodiny lze docílit vyšší prodejní ceny

KDC 4000 čištění a třídění sladovnického ječmene – výhody:
o sladovnický ječmen může být prodáván vyčištěný přímo od pěstitele o malá zrna mohou být využita jako krmivo

Kombinovaná čistička KDC 4000 je konstruovaná z galvanizované ocele a proto je odolná počasí a vhodná pro venkovní umístění.

Pneumatické čištění následuje po mechanickém čištění na sítech.
Nečistoty, které byly odděleny, ale nikoliv odstraněny mechanicky na sítech, jsou odstraněny proudem vzduchu ve vzduchové komoře.

Technické údaje

Hmotnost bez sít: 890 kg

Plocha sít
- vnitřní síto: 4,1 m2
- vnější síto: 6,5 m2

Rychlost otáčení o sítový buben: 22 ot./min.

Motor
- motor sítového bubnu: 1,5 kW
- motor ventilátoru: 4 kW
- motor šneku: 0,75 kW

Připojení trubek
- nečištěné obilí: OK 200
- čisté obilí: OK 200
- odpad od ventilátoru: OK 200
- odpad ze šneku: OK 160